Gospodarka Dobra Wspólnego

Czy możliwe jest funkcjonowanie samorządu, biznesu, instytucji edukacyjnych przy uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju, solidarności społecznej, współpracy i sprawiedliwego podziału dóbr? Jak wprowadzić te wartości w życie? Jak mierzyć to, co naprawdę ważne? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas prelekcji i warsztatów poświęconych Gospodarce Dobra Wspólnego, które odbędą się w najbliższy czwartek (22.06) w Europejskim Centrum Solidarności.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli możliwość zapoznania się z ideą Gospodarki Dobra Wspólnego, a także uzyskania podstawowej praktycznej wiedzy na temat tego, jak przygotowywać Bilans Dobra Wspólnego w organizacjach biznesowych, edukacyjnych i w samorządach. Poruszona zostanie także kwestia tworzenia grup lokalnych, które działają na rzecz Gospodarki Dobra Wspólnego. Wśród prelegentów znajdzie się m. in. Christian Felber – profesor na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu, pisarz, członek i współzałożyciel globalnego ruchu sprawiedliwości Attac (Autsria), inicjator „Gospodarki Dobra Wspólnego” oraz projektu „Bank na rzecz dobra wspólnego”.

Data: 22 czerwca 2017 r.
Godzina: 14.00 – 17.45
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja Edukacyjna ODiTK, Teal Action Learning Global Sp. z o.o.

Więcej informacji: http://www.gdansk.pl/wydarzenia/Gospodarka-Dobra-Wspolnego,w,21516

Plakat Gospodarka Dobra Wspólnego