Dołącz do 22 tys. gdańskich rodzin i otrzymaj 300+

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Ponad 27 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start” wpłynęło do tej pory do Gdańskiego Centrum Świadczeń. Większość z nich została już rozpatrzona. Dzięki temu do 22 tys. gdańskich rodzin trafiło ponad 10,1 mln zł, a tzw. 300+ wypłacono na 33,7 tys. dzieci. Ty też chcesz otrzymać pieniądze na wyprawkę szkolną? Jeśli tak, to nie zwlekaj i złóż wniosek już dziś!

Świadczenie “Dobry Start”  to 300 zł na wyprawkę szkolną, przyznawane bez względu na osiągany dochód. Przysługuje raz w roku na każde rozpoczynające rok szkolny dziecko, uczące się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej, szkole dla dorosłych lub szkole policealnej do ukończenia przez nie 20 roku życia. Osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać wsparcie do 24 roku życia. Programem nie zostały objęte dzieci w zerówce.

Aby otrzymać 300+, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej o świadczenie wnioskuje rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Złóż wniosek przez internet

– Gorąco zachęcam do składania wniosków on-line.  Jest to zdecydowanie najprostsza i najszybsza forma ubiegania się o świadczenia. – mówi Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Proszę pamiętać, że zagrożenie koronawirusem jest nadal aktualne, a o świadczenie 300+ będzie wnioskowało ok. 35 tys. rodziców i opiekunów. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie i wybierzmy bezpieczny sposób składania wniosku zamiast osobistej wizyty w Gdańskim Centrum Świadczeń. – apeluje.

Wnioski elektroniczne o 300+ można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Od początku sierpnia przyjmowane są również wnioski papierowe. Dokumenty można składać w specjalnych wrzutniach, za pośrednictwem poczty, a także w punktach obsługi przy ul. 3 Maja 9 oraz ul. Powstańców Warszawskich 25 (budynek po Scenie Muzycznej GAK) – pod warunkiem zachowania wszelkich rygorów sanitarnych.

PRZECZYTAJ JAK i GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSKI PAPIEROWE ORAZ ZAPOZNAJ SIĘ Z PODSTAWOWYMI ZASADAMI BEZPIECZEŃSTWA