GCŚ na Metropolitarnych Targach Pracy Pomorza

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Kilka tysięcy ofert pracy oraz ponad 160 wystawców czekało na uczestników Metropolitarnych Targów Pracy Pomorza, które odbyły się 2 lutego w Amber Expo. Podczas targów swoje stoisko informacyjne wystawiło również Gdańskie Centrum Świadczeń.

Metropolitarne Targi Pracy Pomorza to największe w północnej Polsce wydarzenie HR. W tegorocznej – piątej edycji targów udział wzięło ok. 7 tysięcy osób. Wśród wystawców znalazły się firmy z różnych sektorów gospodarki. Nowych pracowników poszukiwał m.in. Lotos, Oriflame, Bayer, Allianz, PZU i Aegon. W Amber Expo nie zabrakło też agencji zatrudnienia oraz przedstawicieli firm rekrutujących do pracy w Norwegii oraz państwach członkowskich Unii Europejskiej. Łącznie do dyspozycji odwiedzających zgromadzono ok. 3 500 ofert zatrudnienia. Poszukiwani byli zarówno specjaliści sektora IT oraz finansów, jak i przedstawiciele zawodów niewymagających wysokich kwalifikacji – kucharze, kierowcy, pracownicy ochrony, doradcy klienta, elektrycy czy sprzedawcy.

Targi zostały podzielone na kilka stref, m.in. strefę pracy, rozwoju, przedsiębiorczości, oraz gamifikacji. Organizatorzy targów zorganizowali również specjalną strefę cudzoziemca, w której zainteresowane osoby mogły dowiedzieć się, jak napisać CV po Polsku, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i gdzie szukać pracy na Pomorzu w języku rosyjskim i ukraińskim. Osoby odwiedzające stoisko Gdańskiego Centrum Świadczeń mogły zasięgnąć informacji na temat świadczeń przysługujących cudzoziemcom, otrzymać odpowiednie formularze wniosków oraz informatory przygotowane w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Stoisko Centrum cieszyło się dużym zainteresowaniem i to nie tylko wśród cudzoziemców, ale również innych osób, chcących uzyskać informacje dotyczące m. in. świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych, czy też dodatków mieszkaniowych.

Organizatorami Metropolitarnych Targów Pracy Pomorza byli Gdański i Wojewódzki Urząd Pracy.

Więcej informacji na stronie WWW Gdańskiego Urzędu Pracy.