Gdańsk uruchomił pierwsze wypłaty 500+ i świadczenia „Dobry start”

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Gdańskie Centrum Świadczeń wypłaciło pierwsze środki w ramach 500+ i świadczenia „Dobry start”. Do gdańskich rodzin trafiły świadczenia na łączną kwotę prawie 160 tys. złotych, a symbolicznej pierwszej wypłaty dokonał zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.

Przypomnijmy, że 1 lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło akcję przyjmowania wniosków elektronicznych o świadczenie 500+, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenie „Dobry start”. W ciągu pierwszych 14 godzin gdańszczanie złożyli 2260 wniosków na 500+ oraz 1069 wniosków na 300+.

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, np. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Dodatkowo w przypadku świadczenia 500+ i „Dobry start” wnioski może składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej wybranych banków. Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najprostsza i najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Tym bardziej, że wniosek o 500+ w porównaniu do poprzednich lat, jest dużo mniej skomplikowany i nie ma konieczności wykazywania oraz dokumentowania dochodu członków rodziny. Dzięki temu zdecydowana większość osób będzie jest stanie wypełnić go samodzielnie, bez konieczności konsultacji z pracownikiem GCŚ. Dlatego warto zrobić to przez internet, w dogodnym dla siebie czasie, bez potrzeby udawania się do punktu obsługi.

Osoby, które z różnych względów nie zdecydują się na złożenie wniosków on-line, będą mogły zrobić to osobiście od 1 sierpnia, w jednym z sześciu punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska.