Wpłynęło już ponad 75% wniosków o 500+

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Już 42,5 tys. wniosków o świadczenie 500+ wpłynęło do Gdańskiego Centrum Świadczeń. Oznacza to, że w ciągu pierwszego miesiąca naboru dokumentów mieszkanki i mieszkańcy Gdańska złożyli 75% wszystkich spodziewanych wniosków. Co ważne, ponad 85% z nich zostało już rozpatrzonych.

Przypomnijmy, że nabór wniosków o świadczenie 500+ wystartował 1 lutego. Przez pierwsze dwa miesiące można składać tylko wnioski elektroniczne. Dokumenty w formie papierowej przyjmowane będą od 1 kwietnia.

Warto wspomnieć, że pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń już pierwszego dnia naboru wniosków przystąpili do ich rozpatrywania. Dzięki temu udało się zweryfikować już ok. 35,5 tys. spraw. Oznacza to, że wnioski rozpatrywane są praktycznie na bieżąco i dużo przed terminem określonym w przepisach. W przypadku wniosków złożonych w miesiącach luty-kwiecień termin ten mija 30 czerwca!

Nie czekaj na ostatnią chwilę! Złóż wniosek już dziś!

O ile cieszy, że większość wniosków zostało już złożonych, to należy pamiętać, że pracownicy Centrum oczekują jeszcze na ok. 14 tys. wniosków. Dokumenty warto złożyć jak najszybciej, ponieważ dostarczenie wniosku do końca kwietnia daje gwarancję zachowania ciągłości wypłat.

Wniosek najlepiej złożyć przez internet. To zdecydowanie najszybsza i najprostsza forma składania wniosków. Co ważne, dokumenty elektroniczne można złożyć w bezpieczny sposób, bez konieczności osobistej wizyty w siedzibie Centrum.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Wnioski elektroniczne – można składać od 1 lutego za pośrednictwem:

Wnioski papierowe – będzie można składać od 1 kwietnia:

  • osobiście w Dziale Obsługi Mieszkańców, ul. Powstańców Warszawskich 25, budynek C,
  • za pośrednictwem poczty, wysyłając dokumenty na adres
    Gdańskie Centrum Świadczeń,
    ul. Powstańców Warszawskich 25,
    80-152 Gdańsk,
  • do wrzutni w siedzibie Działu Obsługi Mieszkańców, ul. Powstańców Warszawskich 25, budynek C.

Gdzie znajdę szczegółowe informacje?

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Wszelkie pytania można kierować do Gdańskiego Centrum Kontaktu, tel. 58 52 44 500, e-mail: kontakt@gdansk.gda.pl