Mama na Etacie. 50 pań otrzyma wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Jeżeli chciałabyś zwiększyć swoje szanse na powrót na rynek pracy po przerwie z wychowywaniem dziecka do 6. roku życia, weź udział w projekcie „Mama na etacie”, realizowanym przez Gdański Urząd Pracy.

Program „Mama na etacie” skierowany jest do matek powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, wychowujących co najmniej jedno dziecko do 6. roku życia, zarejestrowanych w GUP.

Obrazek ilustrujący artykuł
Program “Mama na etacie” to szansa dla mam na powrót na rynek pracy

– Dla wielu młodych mam powrót na rynek pracy po przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka nie jest łatwą decyzją. Z jednej strony panie pragną zapewnić swoim pociechom jak najlepszą opiekę, z drugiej zaś chcą się dalej rozwijać zawodowo. Teraz połączenie roli mamy i pracownika może być jednak prostsze. W Gdańskim Urzędzie Pracy właśnie rusza projekt pilotażowy, który ułatwić ma kilkudziesięciu kobietom powrót do aktywności zawodowej. Mama na Etacie zaoferuje uczestniczkom różnorodne wsparcia oraz atrakcyjne bonusy. – zachęca na swojej stronie internetowej Gdański Urząd Pracy.

Mamy, które zdecydują się na udział w projekcie będą miały możliwość zbadania swoich talentów oraz mocnych stron, poszerzenia lub zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości i skuteczności.
Uczestniczki programu otrzymają tzw. pakiet aktywizacyjny, obejmujący m. in. wsparcie o wysokości nawet 20 000 zł w postaci talonu na szkolenie, staż, dotację na założenie działalności gospodarczej, kartę na bezpłatne przejazdy do pracy, refundację kosztów opieki nad dzieckiem, czy też finansowe wsparcie pracodawcy w zamian za zatrudnienie.

Realizatorzy programu oferują również voucher do Centrum Rozwoju Talentów, spotkania indywidualne z doradcą zawodowym, doradcą klienta, psychologiem, wizażystą i prawnikiem oraz voucher „Mamy czas”, obejmujący np. wyjście do kina, teatru, wizyty u fryzjera i kosmetyczki.

Jak informuje GUP, oficjalne uruchomienie projektu rozpocznie się 01.03.2019r.

Więcej informacji na stronie Gdańskiego Urzędu Pracy