Mamy już ponad 25 tysięcy wniosków o świadczenia!

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Od 1 lipca do Gdańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ponad 25 tysięcy wniosków o świadczenia. Najwięcej, bo ponad 16,7 tysiąca, to wnioski o świadczenie „Dobry start”. Pracownicy Centrum rozpatrują wnioski na bieżącą, dzięki czemu 300+ zostało wypłacone już na 12 314 dzieci.

Infografika dotycząca ilości złożonych wniosków

Przypomnijmy, że z początkiem lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło akcję przyjmowania wniosków internetowych o świadczenie 500+, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz nowe świadczenie „Dobry start”, z którego skorzysta nawet 54 tysiące gdańskich dzieci.

Natomiast już od 1 sierpnia osoby, które z różnych względów nie zdecydują się na złożenie wniosku on-line, będą mogły zrobić to osobiście w jednym z ośmiu punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska. W punktach tych będą przyjmowane wnioski o świadczenie 500+, świadczenie „Dobry start”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zainteresowane osoby podczas jednej wizyty w punkcie obsługi będą mogły złożyć wnioski o różne świadczenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT TERMINÓW I ZASAD SKŁADANIA WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIA