Ostatni dzień funkcjonowania tymczasowych punktów obsługi

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Z końcem września kończą działalność tymczasowe punkty przyjmowania wniosków o świadczenia. Od początku października wnioski można składać osobiście wyłącznie w głównym punkcie obsługi, mieszczącym się przy ul. 3 Maja 9. Zachęcamy również do skorzystania z możliwości złożenia wniosku za pośrednictwem internetu.

Przypomnijmy, że na okres od 1 sierpnia do 30 września Gdańskie Centrum Świadczeń uruchomiło 10 tymczasowych punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska. Z usług punktów skorzystało ponad 7,5 tys. osób. Największą popularnością cieszyły się punkty w Klubie Osiedlowym „Piastuś” (Przymorze Wielkie) oraz w Szkole Podstawowej Nr 8 (Chełm).

Od początku października wnioski o świadczenia można składać osobiście wyłącznie w głównym punkcie obsługi, mieszczącym się przy ul. 3 Maja 9.

Godziny otwarcia punktu:

poniedziałek w godz. od 8:00 do 15:30
wtorek w godz. od 8:00 do 15:00
środa w godz. od 8:00 do 17:00
czwartek w godz. od 8:00 do 15:00
piątek w godz. od 8:00 do 15:00

Zachęcamy również do skorzystania z możliwości złożenia wniosków w formie elektronicznej, m. in. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl). Dodatkowo, w przypadku świadczenia 500+, wnioski można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej wybranych banków, których wykaz znajduje się na stronie https://rodzina500plus.gov.pl/wniosek-500-zl-na-dziecko-banki.html