Planujesz złożyć wniosek on-line? Zweryfikuj swoje dane!

W ciągu niespełna tygodnia do Gdańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ponad 10 tys. internetowych wniosków o świadczenie 500+ oraz świadczenie „Dobry start”. Planujesz złożyć wniosek on-line? Zweryfikuj aktualność swoich danych! Wnioski on-line spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkanek i mieszkańców Gdańska, którzy docenili wygodę i oszczędność czasu, jaką niesie za sobą ta forma składania wniosków. 

Banner informujący o naborze wniosków on-line na nowy okres świadczeniowy

Podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, największym powodzeniem cieszy się możliwość złożenia wniosków za pośrednictwem bankowości elektronicznej – wnioski te stanowią ok. 92% wszystkich wniosków internetowych.

Każda osoba, która złoży w Centrum wniosek o świadczenia, otrzymuje automatycznego maila z powiadomieniem o zarejestrowaniu wniosku w systemie informatycznym. Oczywiście, warunkiem otrzymania wiadomości jest podanie aktualnego adresu e-mail. Niestety okazuje się, że duża część adresów mailowych jest nieprawidłowa.

– Wynika to z prostego powodu – część osób zakładała konta bankowe wiele lat temu, a podczas rejestracji podawała adres mailowy, aktualny na tamten czas. Z upływem lat osoby te zmieniały swoje adresy, ale zapominały o ich aktualizacji w systemie bankowości elektronicznej. – wyjaśnia Katarzyna Tynkowska, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Gdańskiego Centrum Świadczeń. – Dlatego prosimy o zweryfikowanie poprawności danych adresowych. – dodaje.

Podanie poprawnego adresu e-mail jest szczególnie istotne w przypadku wniosków o świadczenie „Dobry start”, ponieważ osoby którym przyznano świadczenie nie otrzymają decyzji administracyjnej. Wnioskodawca otrzyma wyłącznie informację o przyznaniu świadczenia przesłaną na wskazany we wniosku adres e-mail.