Pracownicy GCŚ podpowiadali, jak uniknąć długów [ZDJĘCIA]

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

17 listopada odbył się III Gdański Dzień bez Długów. Mieszkańcy Gdańska mieli możliwość skorzystania z kompleksowych i bezpłatnych porad i konsultacji. W organizację wydarzenia włączyli się pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Tego dnia w godzinach od 9:00 do 14:00 na linii Strzyża PKM – Siedlce kursował specjalnie oznakowany tramwaj, którego pasażerowie mogli skorzystać nieodpłatnie z porad prawnych, zawodowych, finansowych, czy też psychologicznych. Wśród „obsługi” tramwaju znaleźli się również pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń, którzy udzielali porad i konsultacji z zakresu wsparcia finansowego rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi oraz z zakresu świadczeń opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Ponadto osoby zainteresowane mogły skorzystać z profesjonalnych porad, świadczonych przez pracowników Działu Obsługi Mieszkańców GCŚ, przy ul. 3 Maja 9. Z okazji Dnia bez Długów w godz. od 8:00 do 15:00 zostały uruchomione specjalne stanowiska, przy których można było uzyskać kompleksową informację na temat świadczeń wypłacanych przez Centrum, a także działań podejmowanych wobec dłużników alimentacyjnych.