Uwaga! Zmiana terminów funkcjonowania punktów przyjmowania wniosków

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Z powodu niewielkiego zainteresowania składaniem wniosków w tymczasowych punktach obsługi, od najbliższego poniedziałku, tj. 17.09.2018 r. zmianie ulegną terminy funkcjonowania pięciu punktów przyjmowania wniosków o świadczenia. W pozostałych dwóch punktach, cieszących się największą popularnością, wnioski będą przyjmowane przez pięć dni w tygodniu.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lipca Gdańskie Centrum Świadczeń uruchomiło 7 tymczasowych punktów obsługi, w których można składać wnioski o świadczenie 500+, świadczenie „Dobry start”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. W punktach tych zostało złożonych ponad 6,6 tys. wniosków.

– O ile w sierpniu w sierpniu w każdym z punktów składanych było po kilkadziesiąt wniosków, to we wrześniu odnotowaliśmy wyraźny spadek liczby osób odwiedzających poszczególne lokalizacje. – mówi Katarzyna Sowa, kierownik Działu Obsługi Mieszkańców Gdańskiego Centrum Świadczeń. – W niektórych punktach przez cały dzień wpływały 2-3 wnioski, stąd nasza decyzja o zmniejszeniu liczby dni ich funkcjonowania. Ponadto dzięki temu będziemy mogli zaangażować pracowników obsługujących punkty do weryfikacji wniosków, co jest aktualnie naszym priorytetem. – dodaje.

CO SIĘ ZMIENI?

Od dnia 17 września 2018 r. niżej wymienione punkty czynne będą w poniedziałki i czwartki w godzinach od 11:00 do 17:00.

WRZESZCZ GÓRNY
Szkoła Podstawowa Nr 39,
ul. Obywatelska 1

ORUNIA-ŚW. WOJCIECH-LIPCE
Szkoła Podstawowa Nr 16,
ul. Ubocze 3

PRZERÓBKA
Szkoła Podstawowa Nr 61,
ul. Sienna 26

KOKOSZKI
Pozytywna Szkoła Podstawowa,
ul. Azaliowa 18

OSOWA
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2,
ul. Wodnika 57

 

PUNKTY PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW FUNKCJONUJĄCE PIĘĆ DNI W TYGODNIU

PRZYMORZE WIELKIE
Klub Osiedlowy „Piastuś”
poniedziałek i czwartek w godz. 11:00-17:00
wtorek, środa, piętek w godz. 9:00-15:00

CHEŁM
Szkoła Podstawowa Nr 8 – Filia
ul. Dragana 22
poniedziałek-piątek w godz. 13:00-18:00

ŚRÓDMIEŚCIE
Gdańskie Centrum Świadczeń
ul. 3 Maja 9
poniedziałek-piątek w godz. 8:00 – 17:00