Weź udział w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i dowiedz się, jak pozbyć się długów!

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie pozbyć się długów? A może masz problemy z bieżącymi płatnościami za mieszkanie i boisz się, że wpadniesz w spiralę zadłużenia? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego, który odbędzie się w dniach 17-22 czerwca 2024 r.

W tym roku Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego jest organizowany już po raz dziewiąty. To doskonała okazja by dowiedzieć się, gdzie i na jaką bezpłatną pomoc mogą w naszym mieście liczyć osoby mające problem z terminowym opłacaniem czynszu, spłatą kredytu lub doświadczające przemocy ekonomicznej. Mieszkańcy Gdańska mogą zapoznać się z możliwościami wyjścia z długów, zadbania o swój budżet domowy, czy też uzyskać porady prawne, psychologiczne lub różnego rodzaju porady finansowe.

Przedstawiciele instytucji biorących udział w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego trzymający materiały promocyjne związane z wydarzeniem
fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

– Każda osoba, która ma niespłacone należności, długi doświadcza ogromnego stresu i napięcia. Wiemy też, że niektóre osoby doświadczają przemocy ekonomicznej i związanych z tym niepokoju i cierpienia. Takie osoby potrzebują pomocy – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. – W Gdańsku od 2016 roku funkcjonuje polityka, która ma przeciwdziałać zadłużeniom oraz zapewniać i wspierać bezpieczeństwo ekonomiczne mieszkańców. Jednym z jej wyrazów jest organizowanie dwa razy w roku wydarzeń, podczas których w różnych miejscach miasta mogą państwo spotkać doradców i doradczynie, osoby z które są w stanie pokierować i powiedzieć, gdzie można znaleźć pomoc prawną, psychologiczną czy dotyczącą restrukturyzacji zadłużenia.

Program Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego zaplanowano cztery wydarzenia plenerowe:

  • 17.06, poniedziałek: Parada i Piknik Seniorów na Ołowiance w godz. 12.00–17.00 (start: godz. 12.00 pod Fontanną Neptuna),
  • 18.06, wtorek: targowisko przy ul. Wyspiańskiego we Wrzeszczu w godz. 8.00–12.00, przy wejściu od strony ul. Wyspiańskiego,
  • 20.06, czwartek: targowisko przy ul. Elbląskiej na Rudniku w godz. 8.00–12.00, przy siedzibie zarządu targowiska,
  • 22.06, sobota: targowisko przy ul. Czerwony Dwór na Przymorzu w godz. 8.00–12.00, przy wejściu od ul. Chłopskiej, przy galerii handlowej „Kamyk Zielony”

Na mieszkanki i mieszkańców Gdańska czekać będą osoby reprezentujące Gdańskie Nieruchomości, Gdańskie Centrum Świadczeń, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdański Urząd Pracy oraz biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Gdańsku. Będzie można porozmawiać także z przedstawicielami Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, ale także Wojewódzkiego Urządu Pracy w Gdańsku, Pomorskiej Izby Adwokackiej, Komendy Miejska Policji w Gdańsku, Fundacji Santander oraz Centrum Edukacji Bezpieczeństwa (CEB) w 4 LO w Gdańsku.

Jeśli pojawi się taka potrzeba, będzie możliwość umówienia indywidualnego spotkania, w celu omówienia tematu bardziej szczegółowo. Będzie można też uzyskać informacje, gdzie osoby zadłużone otrzymają specjalistyczną pomoc w danej sprawie.

Więcej informacji o Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Plakat promujący Tydzień Bezpieczeństwa Ekonominczego