Wnioski o 300 plus tylko do końca listopada

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Od lipca br. w ramach programu „Dobry start” (tzw. 300 plus) wypłacono gdańskim rodzinom ponad 14 mln złotych. Z pieniędzy na wyprawkę szkolną skorzystało prawie 34 tysiące rodzin, które otrzymały wsparcie na niemal 47 tysięcy dzieci. Rodziny, które chcą złożyć wnioski, mogą nadal to zrobić. Ale muszą się spieszyć, bo czasu coraz mniej – wnioski będą przyjmowane tylko do 30 listopada.

Zdjęcie ilustrujące artykuł dotyczący pomocy związanej z edukacją

Przypomnijmy, że świadczenie “Dobry Start” to 300 zł, przysługujące raz w roku na każde rozpoczynające rok szkolny dziecko, uczące się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej, szkole dla dorosłych lub szkole policealnej do ukończenia przez nie 20 roku życia. Osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać wsparcie do 24 roku życia. Wypłata świadczenia “Dobry Start” nie jest uzależniona od dochodu. Programem nie zostały objęte dzieci w zerówce

– Każdy rodzic doskonale wie, że proces edukacji dzieci wiąże się z dużymi wydatkami. Dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania ze świadczenia „Dobry start”. Tym bardziej, że świadczenie przysługuje bez względu na osiągany dochód, a procedury ubiegania się o nie są bardzo proste. – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Jednocześnie należy pamiętać, że 300 plus to nie jedyna forma wsparcia, związana z edukacją lub opieką nad dziećmi, oferowana przez Gdańskie Centrum  Świadczeń. Przykładowo, rodzice dzieci w wieku żłobkowym mogą skorzystać z uruchomionego w tym roku, finansowanego z budżetu miasta, Gdańskiego Bonu Żłobkowego. – dodaje.

Jak złożyć wniosek?

Najprostszym i jednocześnie gwarantującym oszczędność czasu sposobem złożenia wniosku o tzw. 300 plus jest forma on-line. Wnioski elektroniczne może składać m. in. za pośrednictwem bankowości internetowej oraz Platformy Usługowo-Informacyjnej Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl).

Wnioski można składać też osobiście w punkcie obsługi Gdańskiego Centrum Świadczeń, mieszczącym się przy ul. 3 Maja 9.

Gdzie można uzyskać szczegółowe informacje?

Wszelkie informacje dotyczące zasad ubiegania się o świadczenie „Dobry start” , jak również formularze wniosków są dostępne na stronie https://www.gcs.gda.pl/pomoc-szkolna/dobry-start-dla-ucznia/

Osoby mające pytanie dot. świadczenia „Dobry start” mogą skorzystać z usług:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, tel. 58 52 44 500 , e-mail: kontakt@gdansk.gda.pl.
  • Punktu Informacyjnego Gdańskiego Centrum Świadczeń, mieszczącego się przy ul. 3 Maja 9. Z pracownikami punktu można skontaktować się również dzwoniąc pod numer telefonu 58 326 79 89, lub pisząc na adres info@gcs.gda.pl.