Wypłaty majowych świadczeń już od 21.05

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Majowe wypłaty świadczeń, tradycyjnie realizowanych od 25 dnia miesiąca, będą wypłacane już od 21 maja. To dobra informacja dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska, korzystających ze świadczeń wypłacanych przez Gdańskie Centrum Świadczeń.

– Po odprawie z Dyrektor Gdańskiego Centrum Świadczeń, ważna informacja. Zespół jednostki gotowy już jest do majowej wypłaty świadczenia 500 plus. Przelewy zostaną zlecone na dzień 21.05. Ok. 700 rodzin korzystających z odbioru środków w okienku Poczty Polskiej, będzie mogło to zrobić od 25.05. do końca miesiąca.- poinformował Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Jednocześnie przypominamy, że termin wpływu świadczeń na rachunki bankowe uzależniony jest od operacji przeprowadzanych pomiędzy bankami. W związku z powyższym, dzień realizacji przelewu przez Centrum może nie być tożsamy z dniem wpływu na rachunek bankowy.