Nie czekaj do 1 sierpnia – złóż wniosek już dziś!

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

1 sierpnia rusza nabór wniosków papierowych o świadczenia 500+, Dobry start (300+), zasiłki rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Jednak zainteresowane osoby mogą złożyć wniosek już teraz, bez konieczności wizyty w punkcie obsługi. Wystarczy skorzystać z elektronicznej formy ubiegania się o świadczenia.

Plakat informujący o rozpoczęciu akcji przyjmowania wniosków


Gdańskie Centrum Świadczeń przyjmuje internetowe wnioski o świadczenia już od 1 lipca. Forma on-line okazała się prostym i jednocześnie gwarantującym oszczędność czasu sposobem złożenia wniosku. Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Tym bardziej, że wniosek o 500+ w porównaniu do poprzednich lat, jest dużo mniej skomplikowany i nie ma konieczności wykazywania oraz dokumentowania dochodu członków rodziny. Dzięki temu zdecydowana większość osób jest w stanie wypełnić go samodzielnie, bez konieczności konsultacji z pracownikiem GCŚ. Dlatego warto zrobić to przez internet, w dogodnym dla siebie czasie, bez potrzeby udawania się do punktu obsługi.

Zalety wynikające z możliwości złożenia wniosku internetowego zostały dostrzeżone przez mieszkanki i mieszkańców Gdańska, dzięki czemu w niespełna miesiąc do Centrum wpłynęło ponad 63,5 tysiąca wniosków o świadczenia.


Podobnie jak w ubiegłym roku, Gdańszczanki i Gdańszczanie mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, m. in. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Dodatkowo, w przypadku świadczeń 500+ i „Dobry start”, wnioski można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Taką usługę oferuje większość banków.

Zobacz, jak złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Zobacz, jak złożyć wniosek za pośrednictwem portalu emp@tia

Koniecznie przeczytaj!