Przeciw koronawirusowi – ograniczenie osobistej obsługi

W związku z zagrożeniem rozpowszechnienia się koronawirusa, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, od poniedziałku 16 marca br. do odwołania wstrzymana zostanie osobista obsługa interesantów Gdańskiego Centrum Świadczeń. Oznacza to, że Centrum będzie nieczynne dla interesantów, ale nie przerywa pracy. Kontakt z pracownikami Centrum będzie możliwy drogą elektroniczną, telefoniczne oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Plakat informujący o sposobach przeciwdziałania koronawirusowi

Gdzie składać wnioski oraz korespondencję?

Wnioski o świadczenia, pisma, podania, uzupełnienia do wniosków oraz inną korespondencję będzie można składać:

 • w urnach zlokalizowanych w budynkach Gdańskiego Centrum Świadczeń przy ul. 3 Maja 9 oraz ul. Powstańców Warszawskich 25,
 • za pośrednictwem poczty, wysyłając je na adres:
  Gdańskie Centrum Świadczeń
  ul. Powstańców Warszawskich 25
  80-152 Gdańsk,
 • przez platformę ePUAP.

Złóż wniosek przez internet!

Zachęcamy do składania wniosków o świadczenia przez internet, np. za pośrednictwem portalu Em@tia, który umożliwia złożenie wniosku na większość świadczeń. Dzięki temu osoba zainteresowana może ubiegać się zdalnie m. in. o świadczenie 500+, zasiłek rodzinny, „becikowe”, zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy, świadczenie opiekuńcze, świadczenie rodzicielskie oraz świadczenie „Za życiem”.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT SKŁADANIA WNIOSKÓW PRZEZ PORTAL EMP@TIA

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

Bieżące informacje dotyczące obsługi interesantów, zasady ubiegania się o świadczenia oraz niezbędne dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.gcs.gda.pl.

W przypadku pytań można kontaktować się z punktem informacyjnym, pisząc na adres info@gcs.gda.pl lub dzwoniąc na numery:

 • 58 326 79 89
 • 572 986 946
 • 572 535 621
 • 572 986 796