Więcej wrzutni na wnioski o dodatki mieszkaniowe – to efekt współpracy GCŚ i MOPR

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Chcesz złożyć wniosek o dodatek mieszkaniowy, a nie masz możliwości skorzystania z elektronicznych form kontaktu? Możesz to zrobić osobiście, wrzucając wniosek do specjalnie przygotowanych skrzynek. Na terenie Gdańska jest dziewięć takich wrzutni – dwie w lokalizacjach Gdańskiego Centrum Świadczeń oraz siedem w Centrach Pracy Socjalnej MOPR. Dzięki temu można złożyć wniosek blisko miejsca zamieszkania, a co ważne – w bezpieczny sposób.

Przypomnijmy, że w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, od 16 marca br. wstrzymana została osobista obsługa interesantów Gdańskiego Centrum Świadczeń. Tego samego dnia zostały utworzone dwie wrzutnie, w których mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mogą składać dokumenty. Dzięki temu zainteresowane osoby mogły dostarczyć wnioski bez konieczności osobistego kontaktu z pracownikiem Centrum. Dobrą informacją jest fakt, że od tego tygodnia liczba skrzynek zwiększyła się do dziewięciu.

– Kwiecień i maj to miesiące, w których składane są wnioski o dodatki mieszkaniowe. Duża część odbiorców pomocy mieszkaniowej to seniorzy. – informuje Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Z myślą o osobach starszych, chcących skorzystać ze świadczeń, Gdańskie Centrum Świadczeń oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zrealizowały wspólną inicjatywę. W efekcie współpracy, w siedmiu Centrach Pracy Socjalnej zostały umieszczone skrzynki na dokumenty adresowane do Gdańskiego Centrum Świadczeń. Dzięki temu można złożyć wniosek blisko domu i bezpiecznie, bez konieczności przemieszczania się po mieście. – dodaje.

Wrzutnia na dokumenty GCŚ w CPS Nr 1
Wrzutnia na dokumenty GCŚ w Centrum Pracy Socjalnej Nr 1

Gdzie znajdę wrzutnie na dokumenty do Gdańskiego Centrum Świadczeń?

Na terenie Gdańska dostępnych jest 6 wrzutni, znajdujących się w następujących lokalizacjach:

Gdańskie Centrum Świadczeń

  • ul. Powstańców Warszawskich 25.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

  • CPS 1 – ul. Modrzewskiego 2A,
  • CPS 2 – Pl. Ks. Gustkowicza 13,
  • CPS 4 – ul. Lecha 1,
  • CPS 5 – ul. Siennicka 25,
  • CPS 7 – ul. Marynarki Polskiej 134A,
  • CPS 8 – ul. Reduta Wyskok 6 (Śródmieście).

WAŻNE!

Do skrzynek należy składać wypełnione wnioski z wymaganymi dokumentami, spakowane w koperty i zaadresowane do Gdańskiego Centrum Świadczeń. Odpowiednie spakowanie dokumentów zapobiegnie ich przypadkowemu wymieszaniu z dokumentami innej osoby.

Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na nazwę instytucji, przy wyborze wrzutni na korespondencję, ponieważ obok zawieszona jest również skrzynka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Każda ze skrzynek jest oznaczona odpowiednim opisem instytucji.

Wnioski i dokumenty również przez pocztę i internet

Przypominamy, że wnioski o świadczenia oraz inne dokument w dalszym ciągu można składać drogą pocztową lub przez internet. Szczegółowe informacje na temat pracy Centrum w czasie epidemii koronawirusa, dane kontaktowe oraz informacje o możliwościach złożenia wniosków dostępne są na stronie https://www.gcs.gda.pl/przeciw-koronawirusowi-zmiana-zasad-obslugi-mieszkancow/.