Ponad 4 tys. wniosków o świadczenia w dwa dni

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Ponad 4100 wniosków (dane na godz. 17:00). złożonych on-line w ciągu niespełna dwóch dni – tak wyglądała inauguracja akcji przyjmowania wniosków o świadczenia, realizowanej od początku lipca przez Gdańskie Centrum Świadczeń.

Infografika dotycząca liczby złożonych wniosków

Wśród złożonych wniosków najwięcej, bo aż 3307 to wnioski dotyczące nowego świadczenia “Dobry start”. Drugim pod względem popularności świadczeniem, o które wnioskowali mieszkańcy Gdańska, było świadczenie wychowawcze. W ciągu kilkudziesięciu godzin wniosek o tzw. 500+ złożyło ponad 800 osób.

Przypomnijmy, że podobnie jak w ubiegłym roku, gdańszczanki i gdańszczanie mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, m. in. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mrpips.gov.pl). Dodatkowo, w przypadku świadczeń 500+ i „Dobry start”, wnioski można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej wybranych banków.

Aby zachować ciągłość wypłat, nowy wniosek o świadczenie 500+ oraz świadczenie alimentacyjne należy złożyć najpóźniej do 31 października, a w przypadku zasiłku rodzinnego najpóźniej do 30 listopada. Z końcem listopada mija również termin złożenia wniosków o świadczenie „Dobry start” – wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Osoby, które z różnych względów nie zdecydują się na złożenie wniosku on-line, będą mogły zrobić to osobiście w jednym z ośmiu punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska. W punktach tych będą przyjmowane wnioski o świadczenie 500+, świadczenie „Dobry start”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zainteresowane osoby podczas jednej wizyty w punkcie obsługi będą mogły złożyć wnioski o różne świadczenia.

Plakat dotyczący naboru wniosków na nowy okres świadczeniowy