Już tylko tydzień na złożenie wniosku w tymczasowym punkcie obsługi

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Planujesz ubiegać się o 500+, „Dobry start” lub inne świadczenia i jeszcze do tej pory nie złożyłaś/eś wniosku? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK i chcesz złożyć wniosek blisko miejsca zamieszkania lub pracy, to skorzystaj z usług tymczasowego punktu obsługi. Ale uwaga – możesz to zrobić tylko do końca września.

Z początkiem sierpnia Gdańskie Centrum Świadczeń uruchomiło 7 tymczasowych punktów obsługi, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska. Zgodnie z założeniami, punkty te będą funkcjonowały do końca września.

Od początku października wnioski o świadczenia będzie można składać osobiście wyłącznie w stałym punkcie przyjmowania wniosków, mieszczącym się przy ul. 3 Maja 9.

Oczywiście, w dalszym ciągu będzie można złożyć wniosek elektronicznie, m. in. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl). Dodatkowo, w przypadku świadczeń 500+ i „Dobry start”, wnioski można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej wybranych banków.

UWAGA!

Aby zachować ciągłość wypłat, nowy wniosek o świadczenie 500+ oraz świadczenie alimentacyjne należy złożyć najpóźniej do 31 października, a w przypadku zasiłku rodzinnego najpóźniej do 30 listopada. Z końcem listopada mija również termin złożenia wniosków o świadczenie „Dobry start” – wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Zobacz, gdzie możesz złożyć wniosek osobiście?

STAŁY PUNKT

 • Gdańskie Centrum Świadczeń
  ul. 3 Maja 9
  w sierpniu i wrześniu
  od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 17:00,
  w wybrane soboty:
  25.08.2018 r. i 29.09.2018 r. w godz. 8:00-14:00
  od października w stałych dniach i godzinach pracy

PUNKTY TYMCZASOWE

Od dnia 17 września 2018 r. niżej wymienione punkty czynne będą w poniedziałki i czwartki w godzinach od 11:00 do 17:00. Tymczasowe punkty przyjmowania wniosków będą funkcjonowały do końca września 2018r.

WRZESZCZ GÓRNY
Szkoła Podstawowa Nr 39,
ul. Obywatelska 1

ORUNIA-ŚW. WOJCIECH-LIPCE
Szkoła Podstawowa Nr 16,
ul. Ubocze 3

PRZERÓBKA
Szkoła Podstawowa Nr 61,
ul. Sienna 26

KOKOSZKI
Pozytywna Szkoła Podstawowa,
ul. Azaliowa 18

OSOWA
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2,
ul. Wodnika 57

 

PUNKTY PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW FUNKCJONUJĄCE PIĘĆ DNI W TYGODNIU

PRZYMORZE WIELKIE
Klub Osiedlowy „Piastuś”
poniedziałek i czwartek w godz. 11:00-17:00
wtorek, środa, piętek w godz. 9:00-15:00

CHEŁM
Szkoła Podstawowa Nr 8 – Filia
ul. Dragana 22
poniedziałek-piątek w godz. 13:00-18:00