Chcesz złożyć wniosek o bon żłobkowy? Zrób to przez internet!

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Przypominamy, że od tego roku osoby zainteresowane Gdańskim Bonem Żłobkowym, mogą składać wnioski za pośrednictwem dedykowanego formularza, udostępnionego na platformie ePUAP.

Karta sprawy Gdańskiego Bony Żłobkowego
Widok karty sprawy na platformie ePUAP

– Od początku funkcjonowania w Gdańsku miejskiego świadczenia Gdański Bon Żłobkowy zauważyliśmy zainteresowanie elektroniczną formą składania wniosków oraz dokumentów. – informuje Katarzyna Tynkowska, z-ca dyrektora Gdańskiego Centrum Świadczeń. – Mieszkańcy często też dzwonili i pytali o taką możliwość. Zmobilizowało to Nas do stworzenia specjalnego formularza, który ułatwi ubieganie się o to świadczenie. – wyjaśnia.

Wspomniany formularz daje możliwość wypełnienia wniosku, a także dołączenia do niego wymaganych dokumentów. Ważną informacją jest, że wniosek musi zostać potwierdzony profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Wnioskodawca, po wypełnieniu i wysłaniu formularza oraz niezbędnych dokumentów, otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia, będą poświadczeniem złożenia dokumentu elektronicznego.

Sposób 1

  1. Wchodzimy na stronę https://epuap.gov.pl/
  2. W wyszukiwarce wpisujemy „gdański bon żłobkowy”.
  3. Klikamy „Pokaż wszystkie urzędy lub instytucje udostępniające tę usługę” i wybieramy Gdańskie Centrum Świadczeń.

Sposób 2

  1. Wchodzimy na stronę https://epuap.gov.pl/
  2. Z górnego menu wybieramy KATALOG SPRAW -> Sprawy obywatelskie -> Rodzina -> Gdański Bon Żłobkowy
  3. Klikamy „Pokaż wszystkie urzędy lub instytucje udostępniające tę usługę” i wybieramy Gdańskie Centrum Świadczeń.

Sposób 3

  1. Wchodzimy na stronę karty sprawy https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/sprawy-obywatelskie/rodzina/a-5
  2. Po zalogowaniu i przekierowaniu na kartę sprawy klikamy „Pokaż wszystkie urzędy lub instytucje udostępniające tę usługę” i wybieramy Gdańskie Centrum Świadczeń.

Zobacz, jak wypełnić wniosek