Parada i Piknik Seniorów 2022

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

15 czerwca przypada Światowy Dzień Praw Osób Starszych. W ramach obchodów tego wyjątkowego święta odbędzie się w Gdańsku Parada i Piknik Seniorów 2022. W wydarzeniu wezmą udział również pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń, którzy będą udzielali porad na temat świadczeń dedykowanych osobom starszym.

Uczestnicy przemarszu zbiorą się o godz. 11 pod napisem GDAŃSK na Wyspie Ołowianka. Obchody rozpoczną się oficjalnymi przemówieniami. Następnie seniorki i seniorzy przejdą wspólnie do parku św. Barbary na Piknik Senioralny, który trwać będzie do godz. 15.

Atrakcje Pikniku Seniorów w Gdańsku

  • potańcówka dla seniorów z muzyką na żywo w wykonaniu Detko Band i DJ Fala w hali namiotowej o pow. Ok. 300 m. kw. Będzie konkurs taneczny z nagrodami,
  • strefa “Aktywni z Wiekiem” – propozycje różnorodnych aktywności dla seniorów,
  • stanowisko magazynu senioralnego “Ławeczka”,
  • kawiarenka dla seniorów z poczęstunkiem – kawa, herbata, drożdżówka, zupa itp.,
  • miejsca siedzące dla ponad 600 osób,
  • pokaz samochodów klasycznych z okresu PRL,
  • ścieżka edukacyjna.

Podążając ścieżką edukacyjną, seniorki i seniorzy będą mogli skorzystać m. in. z oferty pracowników Gdańskiego Centrum Świadczeń, którzy przybliżą zainteresowanym kwestie związane z ubieganiem się o świadczenia. W ścieżce edukacyjnej wezmą również udział inne podmioty, w tym: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (punkt informacyjny, obsługiwany przez specjalistów Wydziału Integracji i Rehabilitacji – wsparcie dla osób starszych, z niepełnosprawnością), Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Policja, Straż Miejska (zaprezentuje swój specjalistyczny pojazd – mobilne laboratorium środowiskowe), Radcy Pomorza (porady prawne), Wydział Gospodarki Komunalnej UMG (przede wszystkim temat prawidłowej selekcji odpadów), Centrum Pracy Seniora (oferty pracy i porady jak angażować się zawodowo w wieku senioralnym), Klub Olimpijczyk (promocja Olimpiady “Senior Obywatel”), Polski Związek Motorowy (szkolenie z obsługi defibrylatorów AED) i inni.


Organizatorzy Parady i Pikniku: Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku 

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, SAUR Neptun Gdańsk

Rada Dzielnicy Śródmieście, Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., Olivia Business Centre, Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Pomagamy Nie ziewamy, Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Straż Miejska w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Wydział Gospodarki Komunalnej UMG, Pomorska Izba Adwokacka, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, Gdański Urząd Pracy, Gdańskie Centrum Świadczeń, Classic Cars Trójmiasto, Pliszka, Polski Związek Motorowy, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Patronat medialny: gdansk.pl, magazyn senioralny “Ławeczka”