Pierwszy miesiąc przyjmowania wniosków za nami

Ponad 24,2 tys. wniosków internetowych o świadczenia wpłynęło w lipcu do Gdańskiego Centrum Świadczeń. Najwięcej z nich, bo 22,6 tys. to wnioski o świadczenie „Dobry start”. Tzw. 300+ otrzymało już prawie 21 tys. rodzin, na ponad 28,5 tys. dzieci.

Przypomnijmy, że 1 lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło nabór wniosków on-line o świadczenie „Dobry start”, zasiłek rodzinny oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Możliwość złożenia wniosku przez internet spotkała się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkanek i mieszkańców Gdańska. W efekcie przez pierwsze 16 godzin do Centrum wpłynęło ponad 2,7 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start”.

Pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń od samego początku skupili się na szybkim rozpatrywaniu wniosków. Dzięki temu, niespełna trzy dni od rozpoczęcia naboru wniosków, zrealizowane zostały pierwsze wypłaty 300+. Do prawie 4 tys. gdańskich rodzin trafiły świadczenia na kwotę ponad 1,5 mln zł. Symbolicznej pierwszej wypłaty dokonała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska Aleksnadra Dulkiewicz realizuje pierwsze przelewy świadczenia "Dobry start"
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Kolejne wnioski były weryfikowane praktycznie na bieżąco, a wypłaty realizowane co kilka dni. Przez cały lipiec 300+ otrzymało prawie 21 tys. rodzin, a kwota wypłaconych świadczeń urosła do ponad 8,5 mln zł.

Od początku sierpnia również wnioski papierowe

Od dziś, tj. 3 sierpnia, Gdańskie Centrum Świadczeń przyjmuje wnioski papierowe o 300+, zasiłek rodzinny oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Dokumenty można składać w specjalnych wrzutniach, za pośrednictwem poczty, a także w punktach obsługi przy ul. 3 Maja 9 oraz ul. Powstańców Warszawskich 25 (budynek po Scenie Muzycznej GAK) – pod warunkiem zachowania wszelkich rygorów sanitarnych.

PRZECZYTAJ JAK i GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSKI PAPIEROWE ORAZ ZAPOZNAJ SIĘ Z PODSTAWOWYMI ZASADAMI BEZPIECZEŃSTWA

W dalszym ciągu można można składać wnioski przez internet. Skorzystanie z formy on-line ma wiele zalet – wniosek można złożyć szybko, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności osobistej wizyty w Gdańskim Centrum Świadczeń. Możliwość zdalnego załatwienia sprawy jest bardzo istotna, ponieważ zagrożenie zarażenia koronawisurem jest ciągle aktualne.

Wnioski elektroniczne można składać np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, który umożliwia złożenie wniosku o większość świadczeń, również o zasiłek rodzinny, czy też świadczenie z funduszu alimentacyjnego.

Znaki informujące o zasadach bezpieczeństwa - 1 osoba na 1 stanowisku obsługi, obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk oraz odstęp oraz konieczność oczekiwania na wezwanie
Osobiste złożenie wniosku łączy się z zachowanie wszelkich rygorów sanitarnych.