Nie czekaj do 1 sierpnia – złóż wniosek już dziś!

Z początkiem sierpnia rusza nabór wniosków papierowych o świadczenie „Dobry start”, zasiłki rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Jednak zainteresowane osoby mogą złożyć wniosek już teraz, bez konieczności wizyty w punkcie obsługi. Wystarczy skorzystać z elektronicznej formy ubiegania się o świadczenia.

Banner zachęcający do składania wniosków on-line

1 lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło przyjmowanie wniosków elektronicznych. Forma on-line okazała się prostym, bezpiecznym i jednocześnie gwarantującym oszczędność czasu sposobem złożenia wniosku. Przez niespełna miesiąc mieszkanki i mieszkańcy Gdańska złożyli 21,6 tys. wniosków internetowych. Najwięcej z nich, bo aż 20,7 tys. to wnioski o świadczenie „Dobry start”. Tzw. 300+ otrzymało już ponad 18,6 tys. rodzin, na 25,4 tys. dzieci.

Złóż wniosek przez internet

Zachęcamy do składania wniosków o świadczenia przez internet. Skorzystanie z formy on-line ma wiele zalet – wniosek można złożyć szybko, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności osobistej wizyty w Gdańskim Centrum Świadczeń. Możliwość zdalnego załatwienia sprawy jest bardzo istotna, ponieważ zagrożenie zarażenia koronawisurem jest ciągle aktualne.

Wnioski elektroniczne można składać np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, który umożliwia złożenie wniosku o większość świadczeń, również o zasiłek rodzinny, czy też świadczenie z funduszu alimentacyjnego.

ZOBACZ, JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK ZA POMOCĄ PORTALU EMP@TIA

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać również za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Jak złożyć wniosek o świadczenie “Dobry start” (tzw. 300+) przez portal Emp@tia from Gdańskie Centrum Świadczeń on Vimeo.