Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

W dniach 12-16 czerwca odbędzie się kolejny gdański Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego. Jak co roku, w organizację przedsięwzięcia włączyli się także pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Program tygodnia bezpieczeństwa ekonomicznego. Całość dostępna w dalszej części artykułu

Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego to cykliczne wydarzenie podejmowane w ramach realizacji Gdańskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016-2023. W ramach programu prowadzone są między innymi działania w zakresie edukacji ekonomicznej i szerokiej prewencji. Adresatami są osoby w różnym wieku, gdańszczanki i gdańszczanie zmagający się z problemami zadłużenia, ofiary nadużyć finansowych oraz ich bliscy. Bezpłatne prawne czy psychologiczne wsparcie jest dostępne dla każdej potrzebującej osoby w naszym mieście i warto z tej pomocy korzystać.

Tradycyjnie, specjaliści z Gdańskiego Centrum Świadczeń będą udzielali porad na temat możliwości skorzystania ze świadczeń, w tym świadczeń mieszkaniowych, czy też adresowanych do osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Planowane działania

Pierwsze z zaplanowanych działań rozpocznie się w poniedziałek, 12 czerwca emisją nagrania wideo na portalu gdansk.pl, podczas którego przedstawione zostaną założenia tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego.

13 czerwca

Punkt informacyjny pod Krewetką w godz. 12.00 – 17.00 – porady prawne, finansowe, mieszkaniowe, psychologiczne, a także inne porady specjalistyczne.

Warsztat poprowadzony przez r. pr. Barbarę Sikorską w godz. 10.00 – 11.45 “Sala sądowa -przeciwdziałanie przemocy ekonomicznej” w Centrum Edukacji Bezpieczeństwa – lokalizacja: 4LO w Gdańsku, ul. Na Zaspę 31A (warsztaty zamknięte)

Warsztat poprowadzony przez psychologa Piotra Wilka pt. “Psychologiczne aspekty zadłużenia” w godz. 10.00 – 11.30 w siedzibie Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych przy al. Grunwaldzkiej 8 w Gdańsku. Limit miejsc: 20 osób, (zapisy pod nr tel. 728-590-288)

14 czerwca

Parada i Piknik Seniora w Parku Św. Barbary w godz. 11.00 – 15.00. „Ścieżka Edukacyjna” dla Seniorek i Seniorów stworzona z punktów informacyjnych organizacji i instytucji Gdańskich.

15 czerwca

Punkt informacyjny pod Krewetką w godz. 12.00 – 17.00 – porady prawne, finansowe, mieszkaniowe, psychologiczne, a także inne porady specjalistyczne.

16 czerwca

Udzielanie informacji, porad i konsultacji w siedzibach:

  • Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych w godz. 08.30 – 14.30
  • Centra Pracy Socjalnej w godz. 8.00 – 14.00
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w godz. 10.00 – 18.00
  • Gdańskie Centrum Świadczeń w godz. 8.00 – 14.30
  • Gdańskie Nieruchomości w godz. 8.00 – 14.00

Więcej informacji na stronie gdansk.pl