Dzień bez długu. Weź bilet i skasuj dług!

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

17 listopada odbędzie się kolejna edycja Dnia bez długów. Tego dnia, na trasie Strzyża-Siedlce, będzie kursował specjalny tramwaj, w którym zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów. Porozmawiać ze specjalistami będzie można też w siedzibie Gdańskiego Centrum Świadczeń, w którym uruchomiony zostanie specjalny punkt konsultacyjny.

Specjaliści w zabytkowym tramwaju, kursującym podczas III Dnia bez długów
Dzień bez długów na dobre zagościł w kalendarzu gdańskich wydarzeń. Na zdjęciu III edycja Dnia bez długów.

– Aby zachęcić osoby zadłużone do tego by o swoim problemie zaczęły rozmawiać, 17 listopada już po raz dziewiąty organizujemy Dzień bez długów. Zachęcam każdego, komu wydaje się, że nie da sobie rady z zadłużeniem, aby zgłosił się i dał sobie pomóc. Jestem przekonana, że znajdziemy dobre wyjście z tej trudnej sytuacji. – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Specjalny tramwaj z poradami specjalistów

W godz. 10.00 – 13.00, na trasie Strzyża-Siedlce, będzie kursował tramwaj, w którym specjaliści będą udzielali porad osobom borykającym się z problemami finansowymi. Przejazd, jak i porady są bezpłatne!

Punkt konsultacyjny w Gdańskim Centrum Świadczeń

W godz. 9.00-14.00 w siedzibie Gdańskiego Centrum Świadczeń, przy ul. Kartuskiej 32/34, funkcjonował będzie punkt konsultacyjny, w którym dyżurować będą przedstawicielki i przedstawiciele Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskich Nieruchomości oraz Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Więcej informacji na stronie gdansk.pl