Razem z Seniorami i dla Seniorów

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

W minioną sobotę (1 października) rozpoczęły się obchody Gdańskich Dni Seniora. To właśnie dla nich miasto Gdańsk zorganizowało wydarzenie w zrewitalizowanej przestrzeni Parku Oruńskiego.

Oprócz wydarzeń artystycznych, znalazło się tam miejsce dla wystawców z różnych jednostek miejskich, gdzie seniorzy mogli zapoznać się z propozycjami usług lub świadczeń, z których ewentualnie mogliby skorzystać.

Przedstawiciele Straży Miejskiej, Urzędu Pracy, Fundacja na rzecz pacjentów, Budżet Obywatelski, Szkoła Pascal oraz pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń mieli tam swoje stoisko, gdzie udostępniano ulotki, informatory, formularze, ale także cieszące się dużą popularnością wśród seniorów – kolorowe gadżety.

Stoisko naszego Centrum cieszyło się popularnością wśród seniorów, którzy mogli uzyskać informacje o różnego rodzaju wsparciu finansowym, jak np.:

  • dodatku mieszkaniowym,
  • dodatku osłonowym,
  • dodatku węglowym i na inne źródła ciepła (drewno kawałkowe, olej opałowy czy gaz LPG),
  • zasiłku pielęgnacyjnym,
  • świadczeniach opiekuńczych dla osób sprawujących opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.

Bardzo cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takich inicjatywach i po trudnym okresie pandemii, na nowo móc bezpośrednio spotykać się z mieszkańcami. W ten sposób zdecydowanie łatwiej jest dotrzeć do osób, które jeszcze nie wiedzą o ofercie wsparcia oferowanego przez różne jednostki, w tym Gdańskiego Centrum Świadczeń. Liczymy, że będzie więcej okazji do takich spotkań i zabawy wspólnie z mieszkańcami Gdańska.