Ważna informacja! Sprawdź, kiedy otrzymasz świadczenie 500+

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Złożyłaś lub złożyłeś wniosek o 500+ i zastanawiasz się, kiedy otrzymasz świadczenie? Dostałaś lub dostałeś świadczenie tylko na pierwsze dziecko i chcesz wiedzieć, kiedy dostaniesz pieniądze na drugą z pociech? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedź brzmi TAK, to zapoznaj się z planowanym harmonogramem wypłat.

Symbolicznej pierwszej wypłaty dokonał zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.
1 lipca 2019 r. Symbolicznej pierwszej wypłaty świadczeń 500+ dokonał zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.

1 lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło nabór wniosków o świadczenie wychowawcze, czyli tzw. 500+. Wiele osób, które złożyły lub planują złożyć wniosek, zastanawia się, kiedy otrzyma świadczenie. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku złożenia wniosku w lipcu lub sierpniu, termin rozstrzygnięcia i wypłaty świadczenia mija 31 października, natomiast wnioski złożone we wrześniu muszą zostać rozpatrzone do końca listopada. Jednak pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń nie czekają na ostatnią chwilę i wszystkie wnioski starają się rozpatrywać tak szybko, jak jest to tylko możliwe. Dzięki temu pierwsze wypłaty 500+ zostały zrealizowane już 1 lipca, natomiast kolejne środki wypłacane są sukcesywnie.

GDAŃSK URUCHOMIŁ PIERWSZE WYPŁATY 500+ I ŚWIADCZENIA “DOBRY START”

Zapoznaj się z poniższym harmonogramem i sprawdź, kiedy otrzymasz 500+.

HARMONOGRAM WYPŁATY ŚWIADCZENIA 500+

Wnioski złożone w lipcu (elektroniczne):

  • dzieci, na które 500+  nie było pobierane przed 1 lipca – wypłaty realizowane są sukcesywnie. W kolejnych miesiącach wypłaty będą realizowane w terminach określonych w informacji o przyznaniu świadczenia, czyli od 25 dnia danego miesiąca do końca danego miesiąca.  W przypadku wskazania formy wypłaty za pośrednictwem poczty, wszystkie wypłaty realizowane będą po 25 lipca.
  • dzieci, na które 500+ było pobierane przed 1 lipca ­- wypłaty realizowane będą w terminie 25-31 lipca

Wnioski złożone w sierpniu (elektroniczne i papierowe):

  • dzieci, na które 500+  nie było pobierane przed 1 lipca – wypłaty wyrównania za lipiec realizowane będą sukcesywnie, wypłaty za sierpień realizowane będą w terminie 23-31 sierpnia. W kolejnych miesiącach wypłaty będą realizowane w terminach określonych w informacji o przyznaniu świadczenia, czyli od 25 dnia danego miesiąca do końca danego miesiąca. W przypadku wskazania formy wypłaty za pośrednictwem poczty, wszystkie wypłaty realizowane będą po 25 sierpnia.
  • dzieci, na które 500+ było pobierane przed 1 lipca ­- wypłaty realizowane będą w terminie 23-31 sierpnia

Wnioski złożone we wrześniu (elektroniczne i papierowe):

  • dzieci, na które 500+  nie było pobierane przed 1 lipca – wypłaty wyrównania za lipiec i sierpień realizowane będą sukcesywnie, wypłaty za wrzesień realizowane będą w terminie 25-30 września. W kolejnych miesiącach wypłaty będą realizowane w terminach określonych w informacji o przyznaniu świadczenia, czyli od 25 dnia danego miesiąca do końca danego miesiąca. W przypadku wskazania formy wypłaty za pośrednictwem poczty, wszystkie wypłaty realizowane będą po 25 września.
  • dzieci, na które 500+ było pobierane przed 1 lipca ­- wypłaty realizowane będą w terminie 25-30 września