Złóż wniosek o 500+

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

Przypominamy, że trwa akcja naboru wniosków o 500+ na okres od 1 czerwca 2021 r. do 30 maja 2022 r. Dokumenty można składać przez internet, do specjalnych wrzutni lub przesłać pocztą. Skomplikowane wnioski można dostarczyć osobiście, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Od 1 lutego do Gdańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ponad 50 tys. wniosków o świadczenie. Oznacza to, że jeszcze ponad 10% uprawnionych do świadczenia mieszkanek i mieszkańców Gdańska nie złożyło dokumentów. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych kontynuacją wypłaty świadczenia do składania wniosków.

Gdzie złożyć wniosek?

Złóż wniosek przez Internet!

W dalszym ciągu można składać wnioski elektroniczne. Można to zrobić za pośrednictwem:

Wnioski on-line stanowią zdecydowaną większość wniosków o 500+. 98% wniosków złożonych do GCŚ od 1 lutego to wnioski elektroniczne! Skorzystanie z formy on-line ma wiele zalet – wniosek można złożyć bezpiecznie, szybko, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności osobistej wizyty w Gdańskim Centrum Świadczeń.

Wrzutnie

Wrzutnie na wnioski oraz inne dokumenty znajdują się w Gdańskim Centrum Świadczeń przy ul. Powstańców Warszawskich 25, w przedsionkach budynków A oraz C.

Na zdjęciu znajduje się wrzutnia na wnioski oraz inne dokumenty. Na drugi planie widoczny jest hol Działu Obsługi Mieszkańców GCŚ
Wrzutnia na wnioski oraz dokumenty ulokowane są w dwóch budynkach GCŚ. Możesz w nich bezpiecznie złożyć wniosek o 500+.

Poczta

Wnioski można przesyłać pocztą na adres:
Gdańskie Centrum Świadczeń
ul. Powstańców Warszawskich 25
80-152 Gdańsk

Chcesz złożyć wniosek osobiście? Umów się na wizytę!

Osobiste złożenie wniosku u pracownika Działu Obsługi mieszkańców jest możliwe tylko w przypadku skomplikowanych spraw. Co ważne, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Aby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić pod numer: 513 902 853. Przed rozmową należy przygotować numer PESEL.

Ze względów bezpieczeństwa na wizytę możeł przyjść tylko wnioskodawca lub osoba posiadająca pisemne upoważnienie, bez osób towarzyszących.

Na zdjęciu znajduje się stanowisko dla pracownika, automat biletowy oraz oznakowanie przypominające o konieczności założenia maseczki, dezynfekcji rąk oraz zachowania bezpiecznego dystansu.
Pamiętaj, że przed wizytą musisz zdezynfekować ręce oraz założyć maseczkę. Ważna jest również bezpieczna odległość od innych osób.