Nowy okres zasiłkowy – świadczenia bliżej Gdańszczan!

Ten post został napisany ponad 6 miesięcy temu. Oznacza to, że może zawierać nieaktualne dane. Najnowsze informacje o świadczeniach znajdziesz w zakładkach tematycznych. Są one dostępne w górnej części strony.

1 września rozpocznie się nabór wniosków o zasiłek rodzinny oraz stypendia i zasiłki szkolne. Aby ułatwić złożenie wniosku, Gdańskie Centrum Świadczeń uruchomi 6 dodatkowych punktów obsługi interesantów.

W ciągu najbliższych miesięcy mieszkańcy Gdańska złożą ok. 11 tys. wniosków o zasiłek rodzinny, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz stypendia i zasiłki szkolne. Żeby ułatwić im to zadanie, wnioski będzie można składać okresowo aż w 7 punktach obsługi, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska.

Głównym punktem przyjmowania wniosków będzie punkt przy ul. 3 Maja 9 (budynek Powiatowego Urzędu Pracy – I piętro). Na osoby korzystające z punktu czeka wiele stanowisk przyjmowania interesantów, automatyczny system kolejkowania, poczekalnia oraz pokój zabaw dla dzieci. Co ważne, budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Osoby odwiedzające ten punkt mogą skorzystać również z pomocy Punktu Informacyjnego.

Korytarz GCŚ i system kolekowania
Punkt przyjmowania wniosków przy ul. 3 Maja 9

Od 1 do 30 września pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń spodziewają się największej ilości wniosków. Dlatego w okresie tym uruchomionych zostanie 6 punktów tymczasowych. Punkty te będą zlokalizowane nie tylko w centrum, ale również w dalej położonych dzielnicach.

GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Wnioski o zasiłek rodzinny, świadczenie z funduszu alimentacyjnego oraz stypendia i zasiłki szkolne może składać:

Osobiście w punkcie głównym

Gdańskie Centrum Świadczeń, ul. 3 Maja 9 (budynek PUP – I piętro)

Godziny otwarcia

 • Od 1 do 30 września: od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00
 • Od 1 października: poniedziałek od 8:00 do 15:30; wtorek, czwartek i piątek od 8:00 do 15:00; środa od 8:00 do 17:00
 • Dodatkowo wnioski można składać w dwie soboty, tj. 10 i 24 września w godz.
  od 8:00 do 14:00

Osobiście w jednym z sześciu tymczasowych punktów obsługi (czynne od 1 do 30 września 2016 r.)

 • PSM Przymorze – Klub „Piastuś”, ul. Piastowska 98 A
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57
 • Biuro Obsługi Mieszkańców Nr 1, ul. Sienna 6
 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego, ul. Azaliowa 18
 • NZOZ „Przychodnia Morena”, ul. Jaśkowa Dolina 105
 • Urząd Miejski w Gdańsku Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 4, ul. Wilanowska 2

Godziny otwarcia

 • Punkt obsługi przy ul. Siennej 6: od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00
 • Punkt w NZOZ „Przychodnia Morena”, ul. Jaśkowa Dolina 105: wtorek i czwartek w godz. od 9:00 do 16:00
 • Punkty obsługi przy ul. Azaliowej 18 i ul. Wodnika 57: poniedziałek i środa w godz. od 9:00 do 16:00
 • Pozostałe 2 tymczasowe punkty obsługi: od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00

Korespondencyjnie

Gdańskie Centrum Świadczeń
ul. Powstańców Warszawskich 25
80-152 Gdańsk

NIE CHCESZ STAĆ W KOLEJCE? UMÓW SIĘ PRZEZ TELEFON!

Pracownicy Centrum od kilku tygodni dzwonią do losowo wyselekcjonowanej grupy Gdańszczan, którzy pobierają świadczenia i proponują umówienie się na konkretny termin. Dzięki takiemu rozwiązaniu, osoby chcące złożyć wniosek mogą przyjść o określonej godzinie i złożyć dokumenty bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce.

Oczywiście, każdy, kto chce skorzystać z takiej możliwości może skontaktować się z Gdańskim Centrum Świadczeń i dokonać rezerwacji wizyty. Osoby, które chcą złożyć wniosek mogą umówić się na dogodny termin wizyty w punkcie przy ul. 3 Maja 9, dzwoniąc pod numer telefonu 513 902 853. Pracownik Centrum dobierze wolny termin, odpowiadający danej osobie. Po dokonaniu rejestracji osoba umawiająca się otrzyma maila z potwierdzeniem terminu i godziny wizyty oraz krótką instrukcją postępowania po przyjściu do punktu obsługi.

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ WYMAGANE DRUKI?

Formularze druków, szczegółowe informacje dot. poszczególnych form wsparcia oraz wykaz punktów przyjmowania wniosków dostępne są na stronie internetowej Gdańskiego Centrum Świadczeń www.gcs.gda.pl. Oczywiście, formularze wniosków dostępne będą także we wszystkich punktach przyjmowania wniosków.

Zachęcamy do skorzystania z usług Punktu Informacyjnego, mieszczącego się przy ul. 3 Maja 9. Z pracownikami punktu można skontaktować się również dzwoniąc pod numer telefonu 58 326 79 89, lub pisząc na adres info@gcs.gda.pl

okres_zasilkowy_plakat