Ponad 55 tysięcy wniosków o świadczenia w dwa tygodnie!

Od 1 lipca do Gdańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ponad 55 tysięcy wniosków o świadczenia. Wraz ze wzrostem liczby złożonych wniosków, rośnie liczba przyznanych świadczeń i zrealizowanych wypłat. Do tej pory świadczenia 500+ i Dobry start zostały wypłacone już na prawie 12 tys. dzieci. Łączna kwota środków, wypłaconych od 1 lipca, wynosi 5,7 mln zł.

Infografika informująca o przyjęciu od 1 lipca 55 tysięcy wniosków

Przypomnijmy, że z początkiem lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło akcję przyjmowania wniosków elektronicznych o świadczenie 500+, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenie „Dobry start”. Możliwość złożenia wniosków przez internet spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Najwięcej wniosków, bo aż prawie 35 tysięcy, to wnioski o świadczenie 500+. Z kolei o świadczenie „Dobry start” zawnioskowało już prawie 20 tysięcy osób.

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, np. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Dodatkowo w przypadku świadczenia 500+ i „Dobry start” wnioski może składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej wybranych banków. Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najprostsza i najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Tym bardziej, że wniosek o 500+ w porównaniu do poprzednich lat, jest dużo mniej skomplikowany i nie ma konieczności wykazywania oraz dokumentowania dochodu członków rodziny. Dzięki temu zdecydowana większość osób jest w stanie wypełnić go samodzielnie, bez konieczności konsultacji z pracownikiem GCŚ. Dlatego warto zrobić to przez internet, w dogodnym dla siebie czasie, bez potrzeby udawania się do punktu obsługi.

Osoby, które z różnych względów nie zdecydują się na złożenie wniosków on-line, będą mogły zrobić to osobiście od 1 sierpnia, w jednym z sześciu punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska.